Bilgisayarın Teknik Özelliklerini İşlemci,Ram, Ekran Kartı Öğrenme - Forex, Bitoin, AltCoin ve Diğer Para Kazanma Araçları

Üye Ol Para Kazan

Yeni Yazılar

Post Top Ad

7 Şubat 2018

Bilgisayarın Teknik Özelliklerini İşlemci,Ram, Ekran Kartı Öğrenme

Bir bilgisayar alacaksınız ama bilgisayarın teknik özellikleri yazmıyor. Nasıl öğreneceksiniz?
İşte size bilgisayarın dijital özelliklerini öğrenmenin yolları.Bilgisayar alırken satarken özelliklerini kaç ram? İşlemcisi ne? Ekran kartı kaç GB ? Hardisk boyutu ne bunları öğrenmek için Microsoft windows'un bilgisayarın teknik bilgisini gösterdiği yollar var.
1- Bilgisayardan Başlat/ Çalıştır yazıp gelen çalıştırın içine dixdiag  yazınıyoruz. Kısayol olarak çalıştırı Windows+R ile başlatabilirsiniz. Burada karşınıza şu ekran geliyor.
Bilgisayar özellikleri
Burada sistemden bilgisayarın işletim sistemini, dilini, sistem üreticisini, sistem modelini, BİOS data tarihini , İşlemcisini kaç Ghz kaç çekirdekli, RAM yani geçici belleğini DirectX sürümünü, Ekran sekmesinden ekran özelliklerini kaç ram olduğunu paylaşımlı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
2- Aynı şekilde Başlat/Çalıştır içinde /msinfo32 içinden daha detaylı öğrenme şansınız var.
Ram,İşlemci,hardisk,ekran kartı özellikleri
Bir başka yolda masaüsütünden bilgisayarın üzerinde sağ click yapıp özellikleri tıklayarak da öğrenebilirsiniz.Hiç yorum yok:

En Son Yazılar

Aile Arasında Filmi İzle

21 yıllık eşinin aniden terk ettiği Fikret (Engin Günaydın) ve 21 yıllık müzisyen sevgilisi tarafından bırakılan müzikhol vokalisti Sol...